Поради психолога у час війни

 

 

 

 

Поради батькам дітей з ООП щодо поведінки під час війни

Намагайтеся бути максимально  спокійним у присутності дитини.

Проговорюйте кожен крок та ваші плани та дії. Якщо ви прямуєте в бомбосховище, або евакуюєтеся з міста, поясніть дитині, що вдома небезпечно і що вам необхідно взяти найнеобхідніше.

Особливо важливо пояснити дітям, як зараз важливо, щоб вони робили все, що просять батьки, без суперечок.

Намагайтесь відволікати дитину доступними  іграми, жартами, розмальовками тощо. Якщо ви знаходитесь у бомбосховищі,  без доступу до олівців/ручок/ігор/розмальовок і т.п., можна рахувати людей навколо, шукати кольори (наприклад на одязі людей), обводити  пальчиком свою руку, вчити вірш, розповідати казку, співати.

Практикуйте разом з дітьми дихання, яке застосовують у стресових ситуаціях і за панічних атак: вдих-затримка дихання-видих-затримка дихання.

Обіймайте дитину,  тримайте за руку. Це заспокоює навіть дорослих.

Залишаємось на зв'язку, перемога буде за нами.

 

Слава Україні!Героям Слава!

 

 

Як підтримати дитину в дорозі?

7 порад для батьків

1. Розкажіть дитині про дорогу та причину поїздки

Проговоріть, куди ви їдете та чому, навіть якщо ви самі ще точно не знаєте. Зазначте напрямок руху та озвучуйте станції під час дороги. Це допоможе дитині відчути, що ситуація контролюється.

 

2. Подбайте про відчуття безпеки. Запропонуйте дитині взяти в дорогу з собою улюблену іграшку 🧸 Це може відволікти дитину і надати відчуття зв’язку з домом.

 

3. Проговоріть правила поведінки в дорозі 💬 Заради безпеки проговоріть, що коли ви зупинятиметеся на блокпостах, важливо поводитися тихо, не визирати з вікон і у жодному випадку не виходити з машини/автобусу.

 

4. Спостерігайте за станом дитини та реагуйте на її потреби. Запитуйте, чи хоче дитина їсти, пити, в туалет 🙏 Щоб перевірити реакцію дитини та підтримувати з нею контакт під час дороги, ви можете придумати кодове слово для своєрідної «переклички».

 

5. Допомагайте дитині впоратися з рівнем емоційної напруги. Гарно працює озвучування емоцій 😬 Запропонуйте дитині разом поспівати, погиркати, як ведмідь, проспівати звук «Аааа» чи «Оооо».

 

6. Допомагайте дитині справлятися з втомою. Допомогти активізувати тіло, посилити кровообіг можуть поплескування по всьому тілу 👏 Це може робити і сама дитина, і дорослий, який знаходиться поруч. Щоб переключити увагу дитини, запропонуйте пограти в ігри: https://uni.cf/3KptFxc