Новини

Більше новин Ви можете переглянути на сторінці Facebook ліцею.

    День козацтва святкували у Києві

    Хто із школярів не любить подорожувати ? На нашу  думку, це риторичне питання. Із упевненістю можемо сказати,що учні Сутисківської школи є затятими мандрівниками. Львів, Умань, Буковель, Яремче,Камянець - Подільський, Хотин, Буша, Лядово, Вінниця – це далеко не повний перелік   цікавих місць, які відвідали  юні сутищани. Декілька разів  відвідали столицю України - Київ. Та остання подорож, у День козацтва, свята Покрови, перевершила усі сподівання школярів.

     



    У цей історичний день Київ привітав учнів  усміхненими обличчями мешканців, грандіозними будівлями і затишними  вуличками, маєвом  жовто-синіх  прапорів. Проїжджаючи  екскурсійним комфортабельним автобусом по залізничному мосту, перед нами відкрився чудовий пейзаж лівого берега Дніпра. Золоті куполи Києво-Печерської лаври, що потопали у зелені, вражаючих розмірів пам’ятник Перемоги, у вранішньому мареві над річкою ледь виднілося  ще кілька грандіозних споруд — це були мости. По них рухалися  машини, схожі на різнобарвні крапки, і вагони метро, подібні до звивистих  змій. Першим нашим бажанням було потрапити на Хрещатик. Ми  насолодилися  такою можливістю: неспішно прогулялися Хрещатиком, відчули атмосферу святкового  міста. Поруч із Хрещатиком знаходилася не менш відома площа Незалежності. Нещодавно там закінчилася реконструкція, і тепер це місце – найвідвідуваніше  і туристами, і киянами, особливо у святкові та вихідні дні. На площі розташована стела Незалежності, статуя архангела Михаїла - покровителя міста, а під нею вказані відстані між Києвом і всіма обласними центрами України. Ми одразу ж на карті знайшли свою Вінницю. Особливу  чарівність площі надають фонтани і безліч гарних квітів. Іще ми бачили Софійський собор, пам’ятник Богдану Хмельницькому, побували на Андріївському узвозі, де придбали сувеніри. Дехто із нас уперше милувався Дніпром-Славутою.

    У столиці багато визначних місць, які варто побачити, але ,звичайно ж, все за два дні обійти неможливо. Та будь-яка екскурсія не обходиться  з огляду найстаровинніших пам’яток, і тому нас повезли до Києво-Печерської лаври. Багато білокамінних церков із золотими куполами розташувалося серед купи дерев на лівому березі Дніпра. Справжні ченці в чорному одязі, багато прихожан, дзвони і служба Божа у храмі причарували наші душі. Там же ми побували у нижніх печерах, де лежать останки різних видатних людей. Кажуть, що тут похований Нестор-літописець. Здається, це місце пронизане давниною. Києво-Печерська лавра заворожила нас своїм масштабом, величчю, вишуканістю. Атмосфера у цьому місці надзвичайна. Тут  відволікаєшся від буденних проблем та знаходиш  гармонію. 

    Відвідавши Києво-Печерську лавру, ми вирушили в бік Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Із перших хвилин перебування на території музею нас вразила велич монументу Батьківщина-мати, який видно практично з будь-якого кутка Києва. Не залишили байдужими нас скульптурні композиції "Форсування Дніпра", "Передача зброї" та чаша "Вогонь слави".  Головний експозиційний музей розкрив  перед нами всю історію Другої світової війни, історію перемоги народу в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, показав усю жорстокість, із якою винищувався наш народ. Із цікавістю розглядали ми фото, документи та інші музейні реліквії, розміщені в 16 залах загальною площею 5 тис. кв. метрів, що налічують понад 15 тисяч музейних експонатів. Важко передати епоху того часу і все, через що пройшли люди  Також відвідали виставку бойової техніки та озброєння, яка розташована на відкритих майданчиках, містить зразки військової техніки періоду Великої Вітчизняної війни та післявоєнних років. Ми змогли не тільки оглянути зразки зброї ззовні, але посидіти за штурвалом гелікоптера Мі-24 В. До речі , у цей день усе було безкоштовно,що нас дуже  порадувало. Самі розумієте – безгрошівна  шкільна молодь! А скільки світлин зроблено на згадку!

    Наша розповідь не буде повною, якщо не скажемо кілька слів про  ночівлю . До наших послуг був  хостел "Видубичі", розташований у тихому передмісті Києва напроти каналу Либідь.  Просто  мебльовані номери ,оформлені у нейтральних тонах і оснащений холодильником, вентилятором і телевізором. У деяких помешканнях хостелу надавався безкоштовний  Wi-Fi. Смачними були  вечеря та  сніданок  .

    Не менш цікавим був і наступний день :  Маріїнський парк  у казковому осінньому вбранні ,відвідування зоопарку  київського . А  мандрівка   морськими глибинами , враження від якої  назавжди  збережуться  в пам’яті! .  Мова йде про відвідання освітньо-розважального  комплексу – Океанаріум «Морська казка», який розташований   на Дарниці

    У живому музеї підводних глибин широко  представлені риби, безхребетні – креветки, медузи, морські зірки та морські їжаки; й яскраві «живі каміння» - цілі «гуртожитки» симбіотичних гідробіонтів на основі коралових підводних комплексів.

    Головної родзинкою експозиції морських акваріумів безумовно став  підводний тунель, всередині якого кожен бажаючий може спостерігати за життям мешканців морських глибин та відчути емоції, раніше доступні винятково  дайверам. Серед мешканців океанаріуму є не тільки мудра черепаха та різнокольорові рибки-клоуни - камінь та риба-собака! У кого є така можливість відвідати океанаріум «Морська казка», обов’язково це зробіть!

    За два дні екскурсій і прогулянок ми встигли ще більше  полюбити наше славетне та старе  місто – герой, столицю нашої Батьківщини – Київ. Сподіваємося, що це тільки початок знайомства з Києвом. Дякуємо нашому організатору поїздки, керівнику туристсько –краєзнавчого гуртка  Зарембі І.В.,учителям Жилко О.В., Кулібабі О.А.,Самохвал В.А. за прекрасний відпочинок. Окрему подяку хочемо висловити водію  автобуса Кушніру Василю Миколайовичу, який  допоміг нам провести з користю  цю незабутню подорож до Києва.

    Екскурсія залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться ніколи з пам’яті.

    Олексюк А., Ворона Б.,

    Сергієнко О., Гоголь Б.,

    учні  9 – А класу 



    24.10.2017 | Aдмін

    Вернутись назад