Новини

Більше новин Ви можете переглянути на сторінці Facebook ліцею.

    4.12.2015 Сало і мова!

    На які хитрощі не вдаються вчителі, щоб долучити учнів до активного вивчення свого предмета.



    Нещодавно вчитель української мови та літератури Стеценко Н.Г. запропонувала повторити в 11 класі морфологічні засоби стилістики на основі цікавої соціокультурної лінії: розповіді про найдавніший національний  продукт - сало.

    Повторення кожної частини мови супроводжувалося цікавим  матеріалом про цей продукт харчування. Наприклад, чи знаєте ви про те, що у Львові відкрито Музей сала, у якому головним експонатом є копія людського серця, зроблена із сала? Цей символ України врятував наш народ у часи монголо – татарської  навали, адже  свинина була єдиним продуктом, на який не зазіхав завойовник.

    Дізналися про те, що сало має свою історію . Відомо, що людина одомашнила свиню 10000 років до н.е.  в Центральній Азії. Здивувала нас інформація , що сало допомагає схуднути. Воно запускає механізм розщеплення жирів. Дівчат  зацікавили страви із сала, зокрема «Сало  в шоколаді». Чого тільки не вигадають кулінари, щоб привернути увагу до національного продукту.

    А нашим парламентаріям так подобається сало, що вони видали кумедні закони про нього. Ось послухайте:

    1. Іменник «Сало» в будь – яких відмінках підлягає написанню з великої літери.

    2. При написанні віршів та поем єдиною римою слову « Сало» може стати слово «мало».

    Цікавою для нас стала інформація про те, що в середньовічні часи шматочком бекону церква нагороджувала чоловіків, які цілий рік не сварились із дружиною.

    Залюбки ми, випускники, справлялись із завданнями, тому що вони   з цікавинкою. А все, що цікаве, виконується з бажанням. І матеріал повторили, і про національний продукт більше дізналися.

     

    Кондратюк Владислава, учениця 11 класу.



    15.12.2015 | Aдмін

    Вернутись назад