Новини

Більше новин Ви можете переглянути на сторінці Facebook ліцею.

    18.11.2015 Бінарний урок

    Є в нас на Поділлі, у Ямпільському районі Вінницької області, славне своєю історією село Буша. Причаїлося воно  в глибокій долині на межиріччі двох невеликих річок – Мурафи та Бушанки. Багатюща історія села, а воно таке маловідоме в Україні. У жодному навчальному закладі не виховують нас у бушанському патріотизмі. А пишатися мешканцям села є чим. Не посоромили наші предки ні себе, ні нас. 



    Розкрити героїчний подвиг захисників Буші намагалися на бінарному уроці вчитель – філолог Стеценко Н.Г. та вчитель історії Чехместрук В.Л. .Педагоги вміло переплели матеріали двох предметів у єдине русло знань про історичні події  в селі Буша ХVІІ ст. А поштовхом до цікавого дійства стала тема уроку з української літератури в 10 класі « М. Старицький. «Облога Буші».»

    З уст учителя - словесника ми дізналися , що письменник завжди цікавився історичною тематикою. Він мандрував селами, знайомився з людьми. Бував і в  містечку Буша, бачив руїни фортеці. Від вражень побаченого  і почутого про трагедію, яка там сталася, почав працювати над повістю « Облога Буші». Це був його перший історичний твір, написаний у 1891 році. Дослідники вважають М. Старицького зачинателем історико – пригодницького жанру.

    Що ж трапилося восени 1654 року в селі Буша, детально розповів учитель історії Чехместрук В.Л.. Виявляється , що під мурами Буші постійно відбувалися сутички між поляками та козаками. А 20 листопада війська С. Потоцького і С. Чернецького чисельністю в 60 тисяч вояків узяли замок в облогу. Майже все чоловіче населення міста, здатне носити  зброю, приєдналося до війська Б. Хмельницького. Ворожі війська розраховували на легку перемогу, коли довідалися , що в місті залишилися лише жінки та діти. Жителі вирішили захищати своє місто до останнього подиху, підірвавши ворогів і себе в пороховому погребі. 

    М. Старицький уславив  тих, хто стояв за землю, за віру, за волю. Своїм твором він заперечує війну як шлях помсти й крові. Змушує нас, прийдешніх, не допустити війни. Повість « Облога Буші» - один із творів антимілітаристського  спрямування, а його тематика актуальна в наш час, коли чужинці топчуть рідну землю.

    Ми, слухаючи повідомлення вчителів та аналізуючи твір, пройнялись ідеєю повісті, яка має глибинний зміст: якщо боротися - то всім, якщо  ж умерти – то всім умерти, але не здатися ворогові, бо захищати Україну – найсвятіша справа кожного українця.

    А.Бамбура, учениця 10 класу.

     

     



    30.11.2015 | Aдмін

    Вернутись назад