Новини

Більше новин Ви можете переглянути на сторінці Facebook ліцею.

    9-13.11.2015 Тиждень рідної мови

    Уже традиційно у перші тижні листопада в Сутисківській СЗШ  школі проходить Тиждень рідної  мови, приурочений Дню української писемності, який усі українці світу відзначають 9 листопада. Це свято було встановлене указом Президента України в 1997 році на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора - Літописця і починається писемна українська мова.

     

     



    Цього ж дня об 11 годині учні9-11-х  класів вкотре написали Всеукраїнськийрадіодиктант національноїєдності. Він став для всіх, хтойого писав, не лишеможливістюперевіритисвоїзнання з українськоїмови, а йнагодою відчути себе частиноювеликоїнації.

    До Дня української писемності та мови у нашій  школі організували низку різноманітних цікавих заходів, метою яких було показати красу і багатство рідної мови, розкрити її необхідність у житті людини, виховувати любов і повагу до рідного слова. Головна організаторська роль належала вчителям–філологам: Процкіній Людмилі Миколаївні , Сидорук Лілії Леонтіївні, Паненко Руслані Георгіївні, Стеценко Наталії Григорівні, Самохвал Валентині Антонівні.

    Програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали можливість взяти участь у конкурсах газет, рекламних плакатів, міні-бігбордів про українську мову. Найактивнішими у цих заходах були школярі 5-8 класів. Найцікавіші віртуальні листи своїм улюбленим письменникам адресували Рижій С., Гринчук А., Легка О., Рокецька В., Біліченко Ю.

    Члени гуртка «Словограй» (кер. Самохвал В.А., староста Герасимчук В.) підготували філологічний експрес «Мова і писемність у цікавих фактах». Хіба не цікаво було дізнатися, скільки мов у світі, місце української з-поміж них, яка мова найуживаніша. Емоційно школярство сприйняло матеріал про найдовше слово в українській мові- «рентгеноелектрокардіографічний», яке містить 31 літеру. Довідалися про слово, що має найбільше синонімів. Хочете знати й ви? Звісно, це слово «бити». 45 синонімів до нього дібрано в «Короткому словнику синонімів української мови».

    Яскраві враження залишилися від конкурсу селфі на фоні українських написів. Тут відзначився 9-А клас.

    Мабуть, немає людини,яка б не любила КВК. Дві команди учнів 9 – Б класу  «Соняшник» та «Мальви» змагалися скоромовках, перекладі, фразеологізмах. Переможених не було. Була радість, захоплення від гри і вдячність учнів своєму вчителю Стеценко Н.Г.

    Виставка – конкурс «Чий зошит кращий?» зібрав чимало оцінювачів «золотого пера». Зошити дякували своїм господарям за охайність, старанність у їх веденні, у дотриманні єдиного мовного режиму. Подяки отримали: Кобильник І, Шрамко А., Гринчук А, Романова К., Олексюк А., Завальницька М., Сидорук О., Герасимчук В., Бамбура А., Кондратюк В.

    Пройнялися гордощами за поета рідного краю В. Забаштанського восьмикласники. Інноваційний і чуттєвий  урок учителя української мови та літератури Самохвал В.А. «Світло темної ночі»  наповнив духовну криницю кожного учня любов’ю до життя і творчості,вірою , що слово повинно борцем за правду і щастя.

    Крім цього, юнь взяла участь у шкільному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, унікальному мовному марафоні, з ініційованому великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю. Головна мета цього мовногоз магання — утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж.

    Тиждень рідної мови закінчився, але не закінчилася творча праця україністів ,які покликані пробуджувати творчість пізнання нового ,сіяти в душах дітей зерна патріотизму, любові до Вітчизни  ,щоб проростали вони новим дорідним урожаєм Безсумнівно, результатом усіх мовно–літературних заходів стало усвідомлення учнями того, що українська мова ввібрала в себе все найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найблагородніше, найпоетичніше і найболючіше, а наше завдання – любити і плекати її, щоб  передати нащадкам як найбільший скарб - скарб, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Прислухаймося до порад відомого нашого поета Максима Рильського:

    Як парость виноградної лози,

    Плекайте мову.

    Пильно й ненастанно

    Політь бур’ян.

    Чистіша від сльози

    Вона хай буде.

    Вірно і слухняно

    Нехай вона щоразу служить вам,

    Хоч і живе своїм живим життям.



    16.11.2015 | Aдмін

    Вернутись назад